Technologie

 to cholewka wykonana z syntetycznego materiału, przypominającego dzianinę. Materiał ten jest w stanie idealnie dopasować się do kształtu stopy. Zapewnia wygodę i komfort użytkowania.


 to materiał wykorzystywany w produkcji wkładek do obuwia. Produkowany jest na bazie pianki poliuretanowej o otwartej strukturze komórkowej i właściwościach antygrzybicznych, a także antybakteryjnych. Dodatkowo jest przewiewny a jego czas eksploatacji jest stosunkowo długi.


to system umieszczony w tylnej części zewnętrznej podeszwy butów. Jest to sprężysty materiał zapewniający amortyzację uderzeń stopy o podłoże, który absorbuje energię uderzeniową. System ten ochrania stopę przed kontuzjami, zwiększając bezpieczeństwo oraz komfort użytkowania.

 

 to umieszczone na zewnętrznej podeszwie specjalne wypustki, których zadaniem jest zapewnienie maksymalnej przyczepności butów do podłoża. Przyczepność zapewniana jest we wszystkich kierunkach bez wywierania obciążenia na stopy.


 to nazwa, która pochodzi od angielskiej nazwy związku Ethylene-Vinyl Acetate, z którego powstaje tworzywo o strukturze pianki, stosowane szeroko do wykonywania podeszew. EVA - to kopolimer etylenu i octanu winylu – jest to bardzo elastyczny i lekki materiał, który odporny jest na mróz oraz na ścieranie, jest trwały i posiada porowatą strukturę. System ten stosowany jest najczęściej w obuwiu sportowym. Podeszwy, które są wykonane z użyciem materiału EVA - charakteryzuje lekkość, posiadają właściwości amortyzujące a także są giętkie.

 

 to technologia, która pozwala na lepszą i niezależną pracę pięty i przedniej części stopy dzięki zastosowaniu bardzo lekkiego, specjalnie zaprojektowanego elementu podbicia. System pozwala użytkownikowi na lepszą adaptację powierzchni i daje znacznie lepszą stabilność.


 to wysoce odporny system na uszkodzenia mechaniczne oraz na ścieranie. Materiał, który stosowany jest w konstrukcji podeszwy zewnętrznej idealnie zabezpiecza podeszwę butów sportowych przed zbyt szybkim zużyciem. Dodatkową jego zaletą jest niebrudzenie powierzchni użytkowych, podłogi, parkietu.


to skuteczna amortyzacja i absorpcja wstrząsów generowanych podczas uderzeń stopy o podłoże. Zdecydowanie poprawia komfort treningu i zapobiega ewentualnym urazom. Obniża wagę obuwia.


 to technologia oparta na zastosowaniu bezszwowych połączeń zapewniających wysoki komfort. Bardzo dobrze dopasowuje się do anatomicznych kształtów ludzkiego ciała. Zapewnia użytkownikowi doskonałe wyczucie oraz stabilizację, co zmniejsza ryzyko urazów.


 to technologia, której celem jest zapewnienie idealnej izolacji termicznej oraz komfortu suchości nawet w trudnych warunkach. Stosowane mikrowłókna, przypominają puch, jednak są obojętne na wilgoć, nie odkształcają się podczas zgniatania czy pakowania i zajmują mniej miejsca.

 

 to technologia w której wykonywane są cholewki butów. Technologia ta odpowiada za sprężystość cholewki oraz bardzo dobrą kontrolę nad piłką


 to technologia, która sprawia, że obuwie halowe nie pozostawia śladów oraz rys (nie brudzi hali). System ten zapewnia także dobrą przyczepność do podłoża.

technologia gwarantująca ochronę przed wilgocią oraz szybkie odprowadzanie nadmiaru ciepła. Produkty dedykowane są do korzystania w wysokich i umiarkowanych temperaturach lub podczas wysokiego wysiłku.

to przewiewna i lekka siateczka, której kanaliki zbudowane są w kształcie koniczyny. Zadaniem tego systemu jest zapewnienie odpowiedniej wentylacji Twoim stopom. Dzieki temu zmniejsza się ilość wydzielanego potu, a przy okazji buty dzięki siateczce mesh są bardzo lekkie.
       
boost to rewolucyjny materiał amortyzujący. Powstał on dzięki współpracy z partnerem adidas – z firmą BASF, czyli jedną z najlepszych chemicznych firm na świecie. Firma BASF wynalazła “Infinergy”, pierwszy na świecie spieniony poliuretan termoplastyczny (E-TPU). Pianka o zamkniętych komórkach wykazuje doskonałą sprężystość i szczególnie wysoką wytrzymałość w szerokim zakresie temperatur. Materiał ze stałych granulek jest podzielony na tysiące małych, elastycznych kapsułek umieszczonych w podeszwie. Testy przeprowadzone przez adidas Innovation Team pokazują, że wytrzymałe materiały zastosowane w butach z technologią Boost zapewniają największy zwrot energii we wszystkich dostępnych butach do biegania.


 to legendarny system amortyzacji, który został opatentowany przez firmę ASICS. Jego zadaniem jest amortyzacja oraz absorbowanie wstrząsów. Jedną z głównych zalet GEL™ jest jego trwałość. System ten nie traci swoich właściwości.

do góry
Bestsellery
bestseller
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl